MENU:

 


Państwowa Szkoła Górnicza i Hutnicza
    
w  Polsce powojennej
 W latach 1945 - 1951 Szkoła przechodziła wiele zmian organizacyjnych, w wyniku których poszczególne
 wydziały, czy nawet klasy, posiadały różne nazwy, często ulegające zmianom. Siłą tradycji utrzymywała się
 jednak w tym czasie nazwa Państwowej Szkoły Górniczej i Hutniczej, którą też tutaj
z tych samych względów zachowano

Rok 1945
WYDZIAŁ GÓRNICZY 
Adamczyk Władysław
Baran Władysław
Bendkowski Zbigniew
Barski Edmund
Danecki Paweł
Duda Stefan
Gabryś Józef
Gądek Tadeusz
Gliński Seweryn
Gregorczyk Michał
Januszkiewicz Julian
Jurkowski Kazimierz
Kasprzek Józef
Kępski Witold
Kruk Stefan
Langer Franciszek
Lorek Tadeusz
Mańka Piotr
Matysek Edward
Milner Zenon
Mizera Tadeusz
Nowak Leon
Piskorczyk Stanisław
Płaczek Wacław
Rybarski Edward
Szostak Stanisław
Szyjan Pankracy
Sitko Antoni
Staroń Wacław
Torbus Alfred
Ulewicz Jerzy
Wieczorek Kazimierz

WYDZIAŁ HUTNICZY 
Abramski Marian
Bednarek Marian
Bronicki Wacław
Browarski Wiesław
Dobrowolski Mieczysław
Domagała Zygmunt
Duraj Stanisław
Duszyński Ludwik
Ganszczyk Marian
Jabłczyński Jerzy
Jabłoński Karol
Janoszka Marian
Januszkiewicz Bogdan
Kapuśniak Tadeusz
Klem Tadeusz
Kostrusiak Tadeusz
Kula Konrad
Kurzak Henryk
Ludwikowski Kazimierz
Maliszewski Jerzy
Małecki Bogusław
Merta Zygmunt
Mędrek Tadeusz
Nidecki Henryk
Ogórek Kazimierz
Olszewski Mieczysław
Otrębski Włodzimierz
Pakosz Stefan
Przeniosło Jerzy
Rubacha Stefan
Stanek Mieczysław
Suliga Stefan
Śpiewak Stanisław
Szafruga Tadeusz
Zyguła Tadeusz
 

WYDZIAŁ ELEKTRO - MECHANICZNY
Adamski Bolesław
Bochenek Zbigniew
Buczyński Antoni
Budny Bogusław
Cebo Jan
Ciuk Aleksander
Deja Wiesław
Dobrowolski Stanisław
Domagała Wacław
Jabłkowski Henryk
Janicki Józef
Jastrzębski Wacław
Kaczor Tadeusz
Karwat Antoni
Kasprzycki Jerzy
Kawka Zygmunt
Kielesiński Władysław
Kołodziejczyk Stanisław
Kopyciak Zbigniew
Kotarba Jerzy
Kosień Mieczysław
Kruszewski Roman
Kubiczek Stefan
Kula Ireneusz
Laber Edmund
Leśniewski Tadeusz
Lisek Władysław
Lisiecki Bolesław
Machura Ferdynand
Magaczewski Tadeusz
Mądczyk Kazimierz
Mościński Włodzimierz
Moryń Marian
Olejarczyk Ryszard
Pawłowski Henryk
Płazak Wacław
Przeradzki Wiesław
Raściszewski Andrzej
Ratajewicz Longin
Rawecki Stanisław
Siemionka Zygmunt
 
Smalec Jan
Staroń Stefan
Szymaszek Mieczysław
Ułanowicz Włodzimierz
Wartak Henryk
Wasilewski Ignacy
Wolski Marian
Wrona Edward
Wysocki Stefan
Zbieg Kazimierz
Zemła Tadeusz
Zięcik Edward
Żyłka Jerzy
 

Rok 1946
WYDZIAŁ GÓRNICZY 
Barczyk Tadeusz
Bardyń Julian
Bujakowski Kazimierz
Dudzik Jan
Filipecki Marian
Gołda Tadeusz
Helman Bogdan
Janda Marian
Joachimski Janusz
Karwacki Eugeniusz
Ligorowski Józef
Łata Stefan
Majer Eugeniusz
Pluta Józef
Rogacz Jerzy
Sowa Adolf
Suwała Stefan
Tułecki Wojciech
Wałek Edmunt
 

WYDZIAŁ ELEKTRO - MECHANICZNY (eksternistycznie)
Badoń Zygmunt
Bednarczyk Bogusław
Brok Wiesław
Ciągała Zenon
Czechowski Czesław
Dawid Wilhelm
Dirycz Zbigniew
Duda Mieczysław
Feret Wacław
Filipek Jan
Flasza Tadeusz
Gajkiewicz Ryszard
Garbaciak Władysław
Gołąb Zdzisław
Grochowina Marian
Grudziński Tadeusz
Jaworek Józef
Jędrzejkiewicz Tadeusz
Kalb Izrael
Kamionka Zenon
Kluczny Stefan
Kołodziej Roman
Kołton Leopold
Kordys Mieczysław
Kubica Jerzy
Kubisiewicz Marian
Kula Ryszard
Kuś Mieczysław
Kwiatkowski Stefan
Ludkiewicz Roman
Miller Zdzisław
Mistur Leon
Mordziałek Czesław
Móskal Adam
Nabielski Jerzy
Pierzchała Stefan
Piszczek Czesław
Rosół Władysław
Sapiński Marian
Sitko Henryk
Skarba Ryszard
Sosnowski Stanisław
Strach Lucjan
Szczygłowski Jerzy
Szymoński Jerzy
Tabak Edward
Waluga Edward
Wdowik Stefan
Wieczorek Władysław
Wojtacha Stanisław
Wosik Ryszard
Zapała Lucjan

Rok 1947
WYDZIAŁ  GÓRNICZY
Babiński Józef
Bańka Marian
Biedak Tadeusz
BorowczykMieczysław
Broda Tadeusz
Bytomski Zdzisław
Domagalski Tadeusz
Doniec Alojzy
Drygierczyk Władysław
Gąsior Stanisław
Gawron Stanisław
Glinka Bogusław
Grzesik Juliusz
Jaskólski Stanisław
Kołodziejczyk Czesław
Kozak Wiesław
Kubicki Adolf
Legomski Henryk
Lis Józef
Lisiakiewicz Stanisław
Ładoń Jerzy
Łakomik Tadeusz
Mielczarek Mieczysław
Prześlica Marian
Skrzypek Czesław
Stelmachowicz Stefan
 
Stryczek Apoloniusz
Surma Stanisław
Szwajgier Włodzimierz
Śliwicki Jerzy
Urban Czesław
Wesołowski Jan
Włodarski Mieczysław
Żagucz Kazimier
 

WYDZIAŁ HUTNICZY
Belczyński Zygmunt
Filipecki Euzebiusz
Guziur Otton
Haber Bronisław
Kozera Wiktor
Kubica Henryk
Musiał Wojciech
Trąbski Bogumił
Wartak Zygmunt
Wawrzynkiewicz Henryk
Wawrzyńczak Ryszard
 

Rok 1948
WYDZIAŁ   HUTNICZY
Barski Sergiusz
Biedroń Tadeusz
Bonek Tomasz
Brudzewski Henryk
Buras Kazimierz
Chmielewski Józef
Chmielewski Mieczysław
Czerwik Stanisław
Dors Zdzisław
Gliński Tadeusz
Jaworski Mieczysław
Kasiniak Józef
Kawiorski Mieczysław
Kisiel Bolesław
Kołkowski Włodzimierz
Łakomski Ludwik
Łakota Bronisław
 
Markowski Longin
Musiał Jan
Obrębski Ryszard
Opałka Jan
Piątek Stanisław
Porębski Władysław
Ptak Ryszard
Rodek Mirosław
 
Rybczyński Robert
Sitko Józef
Skupień Kazimierz
Świeboda Radosław
Terczyński Marian
Wawrzeń Kazimierz
Wira Zdzisław
Wolf Jerzy
 

WYDZIAŁ  MECHANICZNY
Bednarczyk Eugeniusz
Bialik Witold
Bulski Marian
Domagała Wiesław
Dróżdż Andrzej
Dubiel Henryk
Dzidowski Henryk
Gałka Henryk
Hulist Henryk
Każmierczak Eugeniusz
Małecki Witold
Małecki Zygmunt
Migurski Józef
Olczyk Wiesław
Olesiński Marian
Osiński Ryszard
Przybylski Lucjan
Przybylski Władysław
Rusek Lucjan
Ruszkowski Czesław
Seneta Roman
Smalec Ryszard
Sobczyk Tadeusz
Sołtysik Aleksander
Sowula Kazimierz
Szwej Wiesław
Urbański Ireneusz
Widuła Eugeniusz
Witkowicz Jan
Zych Ryszard
Zygmunt Henryk
 

Rok 1949
WYDZIAŁ  GÓRNICZY  
Bartosik Stanisław
Berends Wojciech
Będkowski Zdzisław
Blicharski Alfred
Bonek Jan
Chyży Stanisław
Ciechowski Włodzimierz
Czubasiewicz Roman
Dubiel Czesław
Duraj Tadeusz
Ferdyn Zygmunt
Gadaczek Stanisław
Głuch Mieczysław
Gola Henryk
Grabis Marian
Gregorczyk Józef
Jabłoński Tadeusz
Janczur Henryk
Jędrzejewski Mieczysław
Kania Ryszard
Karolczyk Stanisław
Kępski Józef
Lazar Mieczysław
Leśniewski Kazimierz
Ligorowski Zygmunt
Lis Henryk
Łata Stanisław
Madej Stefan
Marzec Michał
Matluch Józef
Migas Mieczysław
Pałysiewicz Jerzy
Piątek Jerzy
Poniewierka Stanisław
Rokita Zbigniew
Sawicki Stanisław
Sikora Jan
Siodłak Edward
Smuła Janusz
Smółka Kazimierz
Solecki Marian
Stromczyński Marian
Szkonter Arkadiusz
Szymonowicz Ryszard
Wilczyński Stanisław
Winiarz Maciej
Wit Zbigniew
Winter Tadeusz
Wolski Marian
Wołczyk Stanisław
Wójcik Henryk
Wójcik Stanisław
Zawada Stanisław
Zimoński Henryk
Zwolski Wacław
Zyguła Jerzy

WYDZIAŁ  MIERNICTWA  GÓRNICZEGO
Bochnia Zdzisław
Czech Mieczysław
Duda Tadeusz
Filus Czesław
Gęborek Witold
Górnik Stefan
Grabowski Florian
Gwiaździński Ryszard
Herba Bogusław
Konopka Jerzy
Krzemień Stanisław
Kucharewicz Tadeusz
Lasota Alfred
Latacz Ryszard
Libera Alfred
Nadolski Jan
Nowacki Bogdan
Pokusa Andrzej
Probierz Janusz
Staniec Jerzy
Stawowczyk Tadeusz
Szwej Wacław
Ślęzak Tadeusz
 
Nowacki Bogdan
Pokusa Andrzej
Probierz Janusz
Staniec Jerzy
Stawowczyk Tadeusz
Szwej Wacław
Ślęzak Tadeusz
 

WYDZIAŁ  MECHANICZNY
Bernacki Marian
Bromboszcz Mirosław
Budzowski Ryszard
Chojnacki Marian
Cyganek Kazimierz
Englert Przemysław
Ferdyn Ryszard
Flak Mirosław
Górniak Tadeusz
Gutowski Jerzy
Imieliński Andrzej
Jakubowski Włodzimierz
Jasica Eliasz
Jończyk Jan
Kabała Jerzy
Kajdas Janusz
Kaniewski Jerzy
Karch Waldemar
Kleindienst Ryszard
Kleszcz Józef
Kochański Lucjan
Kowalski Lucjan
Kozub Stanisław
Kucharski Józef
Kucharski Witold
Kuracz Jan
Kurek Zdzisław
Lipski Wiesław
Lorenc Tadeusz
Łabęcki Henryk
Majchrzak Augustyn
Malczyk Kazimierz
Maroński Mieczysław
Mędrek Władysław
Mider Zdzisław
Mróz Jerzy
Musialik Bogusław
Musialik Stanisław
Napora Henryk
Nowak Marian
Ordys Lucjan
Pajdak Henryk
Pietrzyk Jan
Piętak Wiesław
Przytulski Stefan
Puto Marian
Samborski Edmunt
Sokół Mieczysław
Solecki Jerzy
Stanek Cezariusz
Stanik Edmund
Stasiński Leszek
Stojak Kazimierz
Struski Henryk
Suchanek Mirosław
Szaleniec Włodzimierz
Szczerek Jerzy
Teper Czesław
Twardowski Zdzisław
Wdowik Kazimierz
Wójcik Paweł
Wyżycki Tadeusz
Zieliński Edward
Żytka Włodzimie

WYDZIAŁ  HUTNICZY
Bandura Zygmunt
Gajos Daniel
Jarosz Kazimierz
Klimczyk Tadeusz
Kocyba Wiesław
Krotochwil Włodzimierz
Kulik Ryszard
Kwiecień Marian
Laskowski Stanisław
Łazowski Edward
Łuszczewski Mieczysław
Maj Mieczysław
Miklaszewski Władysław
Molenda Zygmunt
Niedziela Stanisław
Popiel Edward
Prymus Emil
Słupik Bronisław
Sowula Ryszard
Szerszeń Władysław
Wersałowski Roman
Zaczkowski Józef
Zagał Jan
 

Rok 1950
WYDZIAŁ  GÓRNICZY  
Bielski Czesław
Bratek Ireneusz
Czarnomski Zdzisław
Czech Henryk
Czopik Eligiusz
Dąbek Zenon
Dobrowolski Edmund
Dróżdż Ireneusz
Dróżdż Tadeusz
Dudek Stanisław
Gadomski Jerzy
Golis Gabriel
Gondarczyk Mieczysław
Grzyb Zbigniew
Grzywnowicz Stanisław
Kania Lucjan
Krzykawski Józef
Kulasek Kazimierz
Kwiecień Stanisław
Mlaskawa Jacenty
Molenda Józef
Mulet Sławomir
Najmiec Cezary
Noickiewicz Stefan
Nowakowski Zenon
Olczyk Eugeniusz
Pańta Józef
Polakowski Marian
Sierpiński Antoni
Sikora Alojzy
Smędzik Lucjan
Sojka Henryk
Sroka Stanisław
Surmik Zygmunt
Szastak Władysław
Szczerek Henryk
Rojek Józef
Trzewiczek Jan
Trzewiczek Stanisław
Wikarek Jan
Woźniczka Jan
Wróbel Bronisław
Ząbek Adam
Ziora Ryszard

WYDZIAŁ  MIERNICTWA  GÓRNICZEGO
Brodnicki Alfred
Czubasiewicz Konrad
Gawęda Kazimierz
Golik Jerzy
Jacak Stefan
Janicki Konrad
Jasiński Józef
Kajda Jan
Kawecki Edward
Kawecki Jan
Kiercz Jan
Korpała Marian
Korycki Włodzimier
 
Kruszewski Włodzimierz
Machura Jan
Maro Leon
Nowak Jerzy
Nowakowski Piotr
Rudy Konrad
 
Sołtysiak Zdzisław
Synowski Aleksander
Wierzba Waldemar
Wnorowski Mirosław
Zaja Czesław
Zborowski Józef
 

WYDZIAŁ  MECHANICZNY
Barakoński Kazimierz
Bilnik Zdzisław
Błaszczyk Marian
Buras Jan
Ciepielewski Stefan
Czajka Tadeusz
Dziura Tadeusz
Garus Wojciech
Golanko Jan
Grela Marian
Grochal Stefan
Jachna Czesław
Jachna Stanisław
Imiołek Zbigniew
Kajdański Zeno
Kałuża Edward
Kaźmierczak Tadeusz
Kijas Henryk
Kleszcz Ryszard
Kłósek Bogdan
Kordys Józef
Kopryna Kazimierz
Kotelski Czesław
Kotuła Marian
Kowalski Jan
Koziara Jan
Lis Ryszard
Lubasz Jan
Madejski Tadeusz
Michalski Zygmun
Miklas Ryszard
Mońka Edward
Pachlewski Augustyn
Piekarczyk Józef
Plichta Jerzy
Putowski Janusz
Puz Antoni
Rzeźniczek Marian
Samek Władysław
Sierpiński Donat
Sobieraj Stanisław
Sowula Zenon
Strawa Czesław
Sybirski Edward
 
Szewczyk Henryk
Szulc Marian
Talik Henryk
Walasek Tytus
Waligóra Jerzy
Wiatrzyk Tadeusz
Wicher Jan
Widurski Antoni
Wolski Zygmunt
Woźniczko Jan
Zaremba Ewald
Zamerfelud Włodzimierz
Żmuda Włodzimierz
Żurek Stanisław
 

WYDZIAŁ  HUTNICZY
Bednarczyk Tadeusz
Dedyk Zenon
Garus Franciszek
Gąsiorowski Marcel
Grabowski Feliks
Gurgul Marian
Jędrzejczyk Stanisław
Kazek Tadeusz
Kmiecik Jerzy
Kmiecik Tadeusz
Kochel Bronisław
Komenda Tadeusz
Konderak Marian
Koścień Henryk
Kowacz Stefan
Krawczyński Bogdan
Ładwoski Mirosław
Orzeł Henryk
Osika Tadeusz
Pieszczek Zdzisław
Półtorak Tadeusz
Słaboń Stanisław
Tomczyński Zbigniew
 
Walaszek Bogdan
Wołkowski Stanisław
Wójcik Jerzy
Wójcik Wiesław
Wrona Romuald
Wyrozumski Jerzy
Ziembik Edmunt
 

Rok 1951
WYDZIAŁ  GÓRNICZY  
Baran Rudolf
Bednarczyk Jan
Błaszczykiewicz Tadeusz
Bogacki Józef
Brzeski Jakub
Chrobak Alfons
Czerny Bronisław
Dziechecki Ireneusz
Gajos Waldemar
Góralski Eugeniusz
Grzesiczek Bernard
Hebrym Józef
Hetmańczyk Czesław
Jakubowski Marian
Jaros Władysław
Kawka Ludomir
Kłodowski Jerzy
Korzus Tadeusz
Kowalski Zenon
Koziarski Józef
Król Ryszard
Kubica Marian
Leś Izydor
Lubczyński Józef
Łakota Jan
Makowski Stanisław
Malcherek Jan
Oterman Stanisław
Pawłowski Roman
Pieczyrak Stanisław
Pierzak Bogusław
Pigulak Stanisław
Pikuła Zdzisław
Pniakowski Zenon
Rabka Zdzisław
Rychlik Mieczysław
Samborski Bolesław
Sarnik Włodzimierz
Skupień Henryk
Strachanowski Kazimierz
Struzik Czesław
Szczęśniak Jerzy
Szlęzak Ryszard
Szwedowski Marian
Szymkiewicz Lucjan
Trzęsimiech Zdzisław
Watała Ryszard
Więckowski Stanisław
Wilk Stanisław
Wolff Jarosław
Woźniczka Stefan
Zieliński Marian

WYDZIAŁ  MIERNICTWA  GÓRNICZEGO
Bielec Marian
Drozdowski Marian
Forma Stanisław
Gałązka Jerzy
Gąsior Mieczysław
Gęborek Edward
Gibuła Marian
Golis Jan
Grabowski Mieczysław
Grabowski Roman
Jasiński Bronisław
Jędraszko Wiesław
Kędra Aleksander
Kolczyk Jan
Kozłow Bogdan
Krupa Marian
Kulik Jerzy
Lusciński Zenon
Michalak Czesław
Mielczarek Zdzisław
Nowak Stanisław
Ociepka Ryszard
Osoba Henryk
Polak Jarosław
Rajnich Ryszard
Sobczyk Andrzej
Sobolewski Lucjan
Sosnowski Edmund
Suława Franciszek
Trela Józef
Waksmański Marceli
Wodecki Władysław
Wojciechowski Janusz
Zajdel Zenon
Żur Jan
 

WYDZIAŁ  MECHANICZNY
Babczyński
Baran Zdzisław
Bednarczyk Janusz
Biernacki Jan
Bizoń Mieczysław
Borowski Henryk
Borówka Józef
Brodziński Zenon
Cesarz Zygmunt
Ciekalski Seweryn
Ciesielski Jan
Cieślik Tadeusz
Domański Ireneusz
Dziurkowski Eugeniusz
Fabiańczyk Kazimierz
Franc Włodzimierz
Gonkiewicz Ryszard
Górski Ireneusz
Grabowski Franciszek
Grębosz Leopold
Grzyl Aleksander
Kapa Marian
Kielesiński Henryk
Kobylec Henryk
Koczur Ryszard
Korusiewicz Stanisław
Krawczyk Władysław
Krawczyk Zdzisław
Królikowski Mieczysław
Kucharski Józef
Kuchna Alfred
Łakota Józef
Łapot Józef
Łuczyk Zygmunt
Madej Bogusław
Majchrzak Kazimierz
Markowski Henryk
Marsik Zygmunt
Mazur Bogusław
Mendrecki Euzebiusz
Musialak Jan
Musialik Marian
Nowak Jerzy
Pałuchowski Stanisław
Papiernik Adam
Pawełczyk Jan
Piszczek Stanisław
Rogoż Ryszard
Selwet Eugeniusz
Skowron Mieczysław
Skóra Władysław
Słoma Jan
Smoliga Jerzy
Stachurski Witold
Stęposz Mirosław
Stodółkiewicz Zbigniew
Strojny Kazimierz
Szemla Zdzisław
Szostak Zdzisław
Ścigała Tadeusz
Śmigielski Wiesław
Szymanek Ryszard
Uznański Bogdan
Welon Władysław
Wieczorek Marian
Wilczek Bolesław
Witowski Stanisław
Wołkowski Władysław
Wożniak Stanisław
Ząbek Jerzy
Ziomek Henryk
 

WYDZIAŁ  HUTNICZY
Błajszczek Tadeusz
Bratek Henryk
Cembrzyński Waldemar
Firek Waldemar
Gącik Marian
Góral Konstanty
Hanke Józef
Kasicki Zbigniew
Kluczny Julian
Konieczny Zygmunt
Kowalik Stefan
Krawczyk Edward
Kucharski Mieczysław
Madej Józef
Maj Józef
Miraś Alina
Muc Stanisław
Niedbalski Jerzy
Nowak Jędrzej
Nowak Ludwik
Pawlicki Janusz
Przybyła Czesław
Pszczoła Jan
Snopek Wacława
Sobieraj Józef
Szostak Marian
Sufranowicz Jerzy
Szymiec Jan
Świstek Stefan
Tarnowski Stanisław
Twardach Roman
 

 

                    Menu  wykazu

Poprzednie  lata Następne  lata

Wyjście