MENU:

 


Szkoła Górnicza w Dąbrowie

Wykaz absolwentów dąbrowskiej Szkoły z lat  1893  do  1896  opracowano na podstawie broszury pt.
"Matieriały po woprosu o prieobrazowanii położenija w dombrowskom gornom uczyliszczi", Dąbrowa 1897.

Rok 1893
WYDZIAŁ  GÓRNICZY

Bleszyński
Gindowt Andrzej
Głazowski
Gorgoń
Kwiecień
Lewański
Łosiewicz
Łyżewski
Przesmycki Piotr
Rodziewicz Ludwik
Waśniewski Józef
Wijasiński Feliks

WYDZIAŁ HUTNICZY

Jarosiński
Jelnicki
Koncewicz Konstanty
Malinowski Władysław
Malinowski Wojciech
Mickiewicz
Modzelewski
 
Moszczeński Gustaw
Węgierkiewicz Henryk
Wyczyński
 

Rok 1894
WYDZIAŁ  GÓRNICZY

Benduski
Chełmicki Józef
Kaczorowski
Kozubowski
Krajewski Konstanty
Nicewicz
Rajski Stefan
Rosnowski Zenon
Saski

WYDZIAŁ HUTNICZY

Czaplicki
Grudziński
Fruziński
Fuksiewicz
Kowalski
Matkowski
Mierzanowski
Panuszewski
Uchnast

Rok 1895
WYDZIAŁ  GÓRNICZY

Braun
Cisowski Stanisław
Ciechomski
Dmochowski
Janów
Kwiatkowski
Kwieciński
 
Lesiecki Aleksander
Nowak Leon
Ossowski Stanisław
 
Przyłęcki
Rodziewicz Zygmunt
Romanowicz Edmund
 

WYDZIAŁ HUTNICZY

Dąbrowski
Kol
Pruchnicki
Ryks
Sztark
 

Rok 1896
WYDZIAŁ  GÓRNICZY

Dzierdziejewski Marcin
Filipowicz Tytus
Gędyger
Gierycz
Jaworski
Kamiński
Koziorowski
 
Nowicki Antoni
Piotrowski
Piwowar Adam
 
Płachciński
 Potocki
 Remiszewski
 

WYDZIAŁ HUTNICZY

Krodkiewski
Mess
Mieczyński
Piotrowski
Rogowski Władysław
Rosnowski Zenon
Szajbo
Slaski
Welcman
Wojciechowski E.
Zagrodzki
 

Rok 1897
 (Odtworzony na podstawie wspomnień inż. Franciszka Pyzikowskiego)

Adamski  (h)
Bielicki  (h)
Brzozowski  (g)
Cichocki  (g)
Daniłowski Gustaw  (g)
Dębski Wiktor  (g)
Dymecki Paweł  (g)
Filipowicz Kazimierz  (g)
Gąsowski  (h)
Kazibutowski  (?)
Koncewicz Konstanty  (?)
Krajewski Ludwik  (h)
Łaszczynin
Majewski Daniel  (h)
Markowski Henryk  (h)
Oznowski Wacław  (g)
Pol
Pyzikowski Franciszek  (g)
Rudowski Jan  (g)
Ruszkowski Tadeusz  (?)
Stefański  (g)
Szymoniak  (g)
Turkowski Władysław  (g)
Wolski  (g)

Rok 1898
(Odtworzony przez Juliusza Śladkowskiego na podstawie fotografii poegzaminacyjnej)

Byliński Bolesław
Drecki Czesław
Gadomski Stanisław
Gajewski Korneliusz
Gawski Edmund
Jaworski Wasyl
Kiryłow W.
Krasnodębski Edmund
Krotkiewicz Stanisław  (h)
Kwiatkowski Henryk
Łukowski Stefan
Majewski Daniel
Malinowski Zygmunt
Niemira Antoni
Ostrowski Stanisław
Skiba Bolesław
Stolarski Jan
Szpilewski W.
Śladkowski Juliusz
Zwoliński Zdzisław

Rok 1899
   (Odtworzony przez inż. Władysława Czyża na podstawie fotografii poegzaminacyjnej)
   WYDZIAŁ  GÓRNICZY

Biliński Ludwik
Bukowski W.
Bzowski Stefan
Chodecki Witold
Cybulski Leon
Czyż Władysław
Głuski Zygmunt
Grzybowski Jerzy
Krajewski Konrad
Łada Stanisław
Malinowski Antoni
Młodzianowski Stefan
Nielepiec Wacław
Nowierski L.
Ostrowski Wacław
Piechowski Jan
Rychłowski Karol
Smoczarski Stanisław
Szczotkowski Teodor
Świderski Czesław
Tołwiński Konstanty
Winnicki Jan
Zięba Piotr

WYDZIAŁ HUTNICZY

Brzostowicz S.
Kędracki Marian
Miernik Władysław
Pawłowski Bronisław
Szczotkowski Teodor
Szynkiewicz K.
Wojciechowski Eugeniusz
 

Rok 1900
    (Odtworzony  na podstawie fotografii poegzaminacyjnej)

Bobowski Stefan
Bukowiński Ludomir
Danecki M.
Giejsztor W.
Iwaszkiewicz R.
Komorowski J.
Konstantynowicz B.
Miecznikowski M.
Modelski W.
Monikowski Witold
Ornowski Antoni
Osetowski Józef
Ostrowski Jan
Petrow P.
Szmidt Lucjan
Wyczyński T.

 Rok 1901  
(Odtworzony przez J.Kalickiego i innych z dąbrowskiej Szkoły)

Ćwierciakiewicz Aleks. (g)
Gęborek Julian  (?)
Hendigery Wiktor  (g)
Kaczyński Józef  (g)
Kalicki Józef  (g)
Kowalski Stanisław  (g)
Krzyżanowski Włodz.  (g)
Landsberg  (?)
Lelesz Mieczysław  (g)

Mirecki Teodor  (g)
Modelski Norbert  (?)
Musialik Wacław  (h)
Nowakowski Stanisław

Rutkiewicz Jan  (h) (?)
Wągrowski Jan  (?)
Zieliński Justynian  (g)
Złowodzki Mieczysław  (h)

Rok 1902
(Wg "Kuriera Sosnowieckiego",  29/1902)
  
WYDZIAŁ GÓRNICZY

Adamowicz Wacław
Brodziński Stefan
Elwertowski Zenon
Jaczuński Medard
Janiszowski Stanisław
Knothe Stanisław
Krajewski Marian
Lesiecki Franciszek
Łukasiewicz Bolesław
Radziejowski Stanisław
Sapeta Jan
Semła August>
Szołowski Kazimierz
Trepka Jan
Włodek Wojciech
 

WYDZIAŁ HUTNICZY

Cieluch Antoni Przewłocki Władysław Szymański Bronisław

 Rok 1903
W tym roku nikt nie ukończył Szkoły.   Młodzież szykanowana przez Dmitriewa podniosła
 bunt, podczas którego dyrektor został pobity. W odwet za to władze carskie wstrzymały
 promocję wszystkim uczniom, wskutek  czego pozostali oni na drugi rok w tej samej klasie.

 Rok 1904
(Wg "Kuriera Sosnowieckiego", 25/1904)
    WYDZIAŁ  GÓRNICZY

Berbecki Ludwik
Brzosko Konrad *)
Chylicki Teodor
Fudalej Jarosław
Haniek Władysław
Koralewski Wiktor
Kossakowski Julian
Krzewiński Piotr
Lewandowski Leonard
Makowski Antoni
Marczewski Ludwik
Mianowski Zygmunt
Mossakowski Wincenty
Niepokojczycki Romuald
Przybylski Antoni
Rajski Konstanty
Rakowski Kazimierz
Stawicki Włodzimierz
Wojciechowski Kazimierz
*) - wpisany wg dokumentów rodzinnych dostarczonych przez syna Konrada Brzosko - p. Zbigniewa Brzosko

WYDZIAŁ HUTNICZY

Osoba Władysław Radwan Antoni Sybert Józef

Rok 1905
W tym roku, z powodu zamknięcia Szkoły, opuściło ją + oprócz absolwentów +  wielu uczniów
klas młodsyych, którzy już później nie zostali przyjęci do Szkoły, lecz w większości zdawali
egzaminy kwalifikacyjne w Zarządzie Górniczym.

Spis obejmuje nazwiska zarówno absolwentów, jak i innych uczniów, którzy przerwali naukę w tym roku.
Wykaz ten jest niepewny i zawiera wiele braków. 

Bałdys Wilhelm
Bielski
Bogdański W
Brzosko Konrad
Chmielewski
Chybowski
Gołda
Gruszczyński Bronisław
Horecki
Juchniewicz
Karkosik Stanisław
Kasprzyk
Kotoni
Kowalczewski
Lewaszkiewicz
Liwotoux
Mężyński Wincenty
Michalski Florian
Nachnebel Wacław
Owsiany Korneliusz
Pieczkowski
 
Późnicki
Przemyski Euzebiusz
Rusek
Samborski Lucjan
Sarnecki
Skiba Aleksander
Skiba Stefan
Smolarski
Soroko Marian
Soroko Mieczysław
 
Stankiewicz
Suchanowski
Szancer Józef
Szymczyk Stanisław
Ścibor
Święcicki
Wiśniewski Bolesław
Wójcikiewicz Stanisław
Zalewski Stefan
Żuprański Władysław
 


Rok 1913  i  1914
Po zamknięciu Szkoły w 1905 r. otwarto ją ponownie w 1910 r. Z młodzieży w tym roku przyjętej
 ukończył Szkołę tylko rocznik 1913 i 1914. Niepełny jego wykaz sporządzony został na podstawie
fotografii użyczonej przez Feliksa Sobańskiego oraz listy zestawionej przez Henryka Bąbczyńskiego.


 
Rok 1913

Czerwiński Antoni
Grandys Dobiesław
Jędrusik Julian
Kasterski Kazimierz
Kot Alojzy
Kowalewski Bolesław
Kurzyński Józef
Michalikowski Marceli
Olesiński Kazimierz
Prysak Władysław
Rojewski Stefan
Sobolewski Aleksander
Waligórski Adam
Wiśniewski Ludwik
Zawadzki Stanisław
Żurek Józef

Rok 1914

Bargieł Jan
Bąbczyński Henryk
Bogdański Wincenty
Cajte Stefan
Gąssowski Marceli
Gołda Jan
Hanek Donat
Imieliński Wiktor
Juchniewicz Józef
Kozłowski Wiktor
Pronobis Adam
Rusek Tadeusz
Samborski Lucjan
Smolarski Stanisław
 
Sokół Aleksanmder
Szulc Lucjan
Timoshin J.
Turketti Henryk
 

                    Menu  wykazu

Poprzednie  lata Następne  lata

Wyjście